CALCIUM & Magnesium + D3 & Boron 90 kapslí

Přírodní zdroj vápníku, hořčíku a více než 70 dalších stopových prvků obohacený vitamínem D3 a bórem pro maximální využití a absorbci vápníku v těle.

Skladem
Značka: GF nutrition
360 Kč 4 Kč / 1 ks
Kategorie: Minerály
Calcium Mg
Vegan
ZDARMAZDARMA
Doping FREE
Doping FREE
Doping free, periodically tested
GMO free
GMO free
Všechny produkty jsou GMO free, rovněž také rBGH/rBST free
kvalita ISO a HACCP
kvalita ISO a HACCP
a v souladu s nejvyššími normami kvality ISO a HACCP

CALCIUM & Magnesium + D3 & Boron 90 kapslí 

Zdroj vápníku a hořčíku v produktu GF Calcium & Magnesium + D3 & Boron je čistě přírodní získaný z mořské řasy Lithothamnion calcareum z čeledi Corallinacea. Tato velmi specifická červená řasa žije v hloubce neznečištěné a křišťálové vody severní oblasti Atlantiku u Islandu a je významným zdrojem vysoce vstřebatelného biologicky aktivního vápníku a dalších důležitých minerálních látek nezbytných především pro pevnost a pružnost kostí.
Tento komplex minerálních látek a stopových prvků je distribuovaný pod ochranou známkou Aquamin™. Aquamin™ je přírodní zdroj minerálů a více než 70 dalších stopových prvků, mezi které patří především vysoký obsah vápníku, hořčíku, zinku, selenu, železa a dalších látek. V největší míře je zde zastoupen právě vápník ve formě uhličitanu vápenatého a hořčíku ve formě hydroxidu hořečnatého. Pro GF Calcium & Magnesium + D3 & Boron používáme formu Aquamin F, která je na množství vápníku nejbohatší.

GF Calcium & Magnesium + D3 & Boron je vhodný zejména pro doplnění vápníku v těle, ideální pro ženy v menopauzálním a postmenopauzálním období u nichž hrozí riziko osteoporózy, ale též pro sportovce a fyzicky aktivní jedince. Jak již z názvu našeho produktu plyne, tak je navíc obohacen vitamínem D3 (cholekalciferol), který je nezbytný pro lepší využití vápníku a optimální hladiny vápníku v krvi. Dále je produkt obohacen o biologicky aktivní stopový minerál bór, který významně ovlivňuje metabolizaci vápníku a hořčíku a přispívá k udržení hormonální rovnováhy. Nedostatek bóru zvyšuje vylučování vápníku a hořčíku močí, v návaznosti na funkci hormonů.

Produkt doporučujeme jedincům zaměřeným na

  • Pevnost a pružnost kostí
  • Energii a výkon
  • Regeneraci

Ještě pár slov o řase Lithothamnion calcareum z čeledi Corallinacea
Tuto specifickou mořskou řasu naleznete v hloubce křišťálově čisté vody Atlantského oceánu poblíž ostrova Island, kde během svého čtyř až pětiletého cyklu čerpá z neznečištěné vody velmi cenné a důležité nutrienty. Řasa je díky své načervenalé až červené barvě okamžitě k rozpoznání. V závěru tohoto až pětiletého cyklu je řasa téměř celá zvápenatělá a klesá ke dnu. Následuje většinou ruční sběr a speciální, velmi šetrné zpracování. Díky tomuto šetrnému způsobu a zacházení si minerály zachovají zcela jedinečnou, pro tělo člověka biologicky dostupnou formu.

Vhodné pro vegany a vegetariány

Informace: NO GMO - Výrobek v souladu s požadavky Nařízení (ES) 1829/2003 a 1830/2003 neobsahuje GMO a nebyl vyroben z geneticky modifikovaných surovin. Výrobek nebyl ošetřen pomocí ionizujícího záření. Výrobek neobsahuje alergeny uvedené v Příloze II Nařízení Evropského parlamentu a rady (EU) č.1169/2011 v platném znění.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Neslouží, jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným používáním nebo skladováním. Skladujte v suchu při teplotě do 25°C, chraňte před přímým slunečním zářením a před mrazem.

Doplněk stravy. Potravina určená pro zvláštní výživu, vhodná pro sportovce. 

Doporučené použití CALCIUM & Magnesium + D3 & Boron 90 kapslí

Balení:
90 kapslí
Dávkování:
Užívejte 1 - 4 kapsle denně s jídlem nebo dle doporučení lékaře.
Nevhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy.

Nutriční informace CALCIUM & Magnesium + D3 & Boron 90 kapslí

Složení

Obsah v jedné kapsli

Obsah v denní dávce (4 kapsle)

Aquamin F

 

    Vápník

256 mg - 32% vápníku z mořské řasy
ve formě uhličitanu vápenatého (*32%RHP)

1024mg (*128%RHP)

    Hořčík

17,6 mg (*4,7%RHP)

70,4mg (*18,8%RHP)

Bór

0,5 mg (*RHP není stanovena) 2 mg (*RHP není stanovena)

Vitamín D3 (Cholekalciferol)

1,25 mcg (*25%RHP)

5 mcg (*100%RPH)

*RHP-referenční hodnota příjmu

Složení v v jedné kapsli 816 mg: Aquamin F (32% vápníku z mořské řasy ve formě uhličitanu vápenatého, 2,2% hořčíku), Bór, Vitamin D3
Protispékavá látka: akáciová vláknina
Hmotnost včetně kapsle: 930 mg
Množství v dóze:  90 kapslí/ 85 g

Obal: rostlinná kapsle z hypromelózy

O projektu GF nutrition

S nadšením jsme se ponořili do doplňků stravy již před mnoha lety. Náš závazek však získal pevný tvar až v roce 2019, kdy jsme chtěli zrealizovat nápad přinést na český trh kvalitu, která se bohužel za poslední roky začíná u mnoha značek vytrácet, včetně oboru výroby a vývoje doplňků stravy, zahrnující sportovní výživu, doplňky zdravé výživy, vitamíny a další suplementy. Naše odhodlání změnit pravidla a nabídnout zákazníkům jen ty nejlepší, nejkvalitnější, ale zároveň i nejčistší produkty nás motivuje každý den. 
Začátky byly těžké a šli jsme spíše "proti proudu, shánění certifikovaných surovin po celém světě bez závislosti na čínských dodavatelích bylo a je velmi náročné a finančně nákladné. Přesto věříme, že tato naše filozofie poskytování pouze nejlepších ingrediencí je tou správnou cestou. Tento úkol je náročný, ale naplňuje nás a věříme, že naše odhodlání nám pomáhá vytvářet skutečný rozdíl, který ocení i náš zákazník.

Jsme oddáni transparentnosti u našich produktů. U každého výrobku se snažíme uvádět jasně zdroj každé složky či látky. Dáváme přednost lokálním surovinám, patentovaným a důkladně ověřeným látkám. Spolupracujeme s menšími, ověřenými dodavateli, kteří disponují patřičnou certifikací. Tímto způsobem usilujeme o poskytování nejvyšší kvality a spolehlivosti ve všech našich produktech. Většina surovin v našich produktech je z Evropy, především pak z Velké Británie, Německa, Rakouska, Dánska, Norska, Islandu a dalších, ale také např. z Kanady, Japonska a Indie. Děkujeme, že jste s námi na této cestě pro kvalitu!

Nemáme své vlastní výrobní prostory a výrobní linky, jejich provoz a udržitelnost nejvyšších norem a standardů je velice finančně náročný, pro výrobu máme vybrané partnery, kteří tyto nejmodernější normy splňují a disponují těmi nejvyššími certifikacemi a hygienickými normami v oblasti výroby potravin. Díky této politice můžeme tyto finance vkládat do vývoje nových produktů s vysokou kvalitou a čistotou. 

Nemalé poděkování za realizaci tohoto projektu a za velký přínos patří odborníkům na nutriční péči z Kodaňské fakultní nemocnice zabývající se nevyvážeností, nerovností a eliminace dysbalancí v nutriční péči. Stejně tak velké díky patří odborníkům z Univerzity Karlovy v Praze za jejich nepostradatelný přínos v našem projektu a vývoji, jejich pomoc a odbornost sehrává klíčovou roli v našem úsilí poskytovat vysoce kvalitní doplňky stravy a jejich podpora je neocenitelná.

Proč DIAMANT a název GF nutrition?
Zhlédli jsme se v Diamantu, protože charakterizuje čistotu a tedy naše cíle u doplňků stravy. Diamanty jsou obvykle považovány za jeden z nejčistších přírodních produktů, pokud jde o jejich složení a strukturu, jejich čistota se měří podle absence nečistot a příměsí.
...a proč GF? K hodnocení kvality diamantů se používá tzv. "Grading Factors 4C" - tedy 1. Carat Weight (karátová hmotnost), 2. Clarity (čistota), 3. Color (barva) a 4. Cut (Tvar brusu a lesk). Grading Factors 4C (GF) jsou hodnotící faktory, které se používají k určení kvality a hodnoty diamantů :-)

Zpět do obchodu