Optimal B-Complex 90 kapslí

Vyvážená a optimální směs vitamínů řady B v patentované formě Lalmin®. Lalmin® B-Complex Vitamins jsou inaktivní sušené celobuněčné pivní kvasnice Saccharomyces cerevisiae obsahující zvýšené a standardizované hladiny vitamínů řady B.
Optimal B-Complex je bohatý na přírodní zdroj vitamínů řady B od kanadské společnosti Lallemand. Tato směs vzniká přirozeným fermentačním procesem.

Skladem
Značka: GF nutrition
495 Kč 5,50 Kč / 1 ks
Kategorie: Vitamíny
B Complex
Vegan Nové
ZDARMAZDARMA
Doping FREE
Doping FREE
Doping free, periodically tested
GMO free
GMO free
Všechny produkty jsou GMO free, rovněž také rBGH/rBST free
kvalita ISO a HACCP
kvalita ISO a HACCP
a v souladu s nejvyššími normami kvality ISO a HACCP

Vyvážená a optimální směs vitamínů řady B v patentované formě Lalmin®. Lalmin® B-Complex Vitamins jsou inaktivní sušené celobuněčné pivní kvasnice Saccharomyces cerevisiae obsahující zvýšené a standardizované hladiny vitamínů řady B.
Optimal B-Complex je bohatý na přírodní zdroj vitamínů řady B od kanadské společnosti Lallemand. Tato směs vzniká přirozeným fermentačním procesem. Patentovaná forma Lalmin® zajištuje vysokou vstřebatelnost a využitelnost organismem.

Optimal B-Complex obsahuje vitamíny označované jako B-komplex (společně s B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12). Jedná se o ve vodě rozpustné vitaminy, které si tělo neumí samo vyrobit, a proto je vhodné je průběžně dodávat ve stravě.

Níže uvedený popis má pouze edukativní charakter a nenahrazuje poradu s lékařem

  • Vitamín B1 – Thiamin – přispívá ke správné funkci nervového systému a srdce a ke zvýšení energie – energetický metabolismus
  • Vitamín B2 – Riboflavin – přispívá k dobrému stavu stav kůže, očí, nervové soustavy a energetického metabolismu. Přispívá také k udržení normálního stavu sliznic a červených krvinek.
  • Vitamín B3 – Niacin – přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti.
  • Vitamín B5 – kyselina panthothenová – přispívá k syntéze a metabolismu vybraných hormonů a vitamínu D a ke snížení míry únavy.
  • Vitamín B6 – Pyridoxin – přispívá k normální činnosti nervové soustavy a k normální funkci imunitního systému.
  • Vitamín B7 – Biotin či vitamín H (z německého jazyka haut či haar = kůže a vlasy) přispívá ke zdraví sliznic, kůže, vlasů a nehtů.
  • Vitamín B9 – kyselina listová – přispívá ke správnému buněčnému dělení a přispívá ke správnému růstu a vývoji plodu.
  • Vitamín B12 – Kyanokobalamin – podílí se na tvorbě červených krvinek a na procesu dělení buněk a hraje důležitou roli v krvetvorbě

Informace: Výrobek neobsahuje GMO a nebyl vyroben z geneticky modifikovaných surovin. Výrobek nebyl ošetřen pomocí ionizujícího záření.
Výrobek neobsahuje alergeny uvedené v Příloze II Nařízení Evropského parlamentu a rady (EU) č.1169/2011 v platném znění.
Vhodné pro vegany a vegetariány

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Neslouží, jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným používáním nebo skladováním. Skladujte v suchu při teplotě do 25°C, chraňte před přímým slunečním zářením a před mrazem.

Doporučené použití: Optimal B-Complex - 90 kapslí

Balení:
90 kapslí
Dávkování:
Užívejte 1 - 2 kapsle denně, nejlépe s jídlem. Maximální denní dávka jsou 2 kapsle. Zapijte dostatečným množstvím vody. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy, užívejte pouze po konzultaci s lékařem.

Nutriční informace Optimal B-Complex - 90 kapslí

Složení B-Complex

Obsah v jedné kapsli

 

B1 (Thiamin)

1,5 mg (*136%)

 

B2 (Riboflavin)

1,6 mg (*114%)

 

B3 (Niacin)

16 mg (*100%)

 

B5 (kyselina pantothenová)

5,5 mg (*92%)

 

B6 (pyridoxin)

2,2 mg (*157%)

 

B7 (Biotin)

150 μg (*300%)

 

B9 (kyselina listová)

400 μg (*200%)

 

B12 (Kyanokobalamin)

6 μg (*240%)

 

*RHP-referenční hodnota příjmu

Složení:
B-komplex (inaktivní kvasnice): B1-Thiamine, B2-Riboflavin, B3-Niacin, B6-Pyridoxin, B5-kyselina pantothenová, B9-kyselina listová, B7-biotin, B12-Kyanokobalamin
Protispékavá látka: Akáciová vláknina 

Obal: rostlinná kapsle z hypromelózy

Datum minimální trvanlivosti uvedeno na obale

O projektu GF nutrition

S nadšením jsme se ponořili do doplňků stravy již před mnoha lety. Náš závazek však získal pevný tvar až v roce 2019, kdy jsme chtěli zrealizovat nápad přinést na český trh kvalitu, která se bohužel za poslední roky začíná u mnoha značek vytrácet, včetně oboru výroby a vývoje doplňků stravy, zahrnující sportovní výživu, doplňky zdravé výživy, vitamíny a další suplementy. Naše odhodlání změnit pravidla a nabídnout zákazníkům jen ty nejlepší, nejkvalitnější, ale zároveň i nejčistší produkty nás motivuje každý den. 
Začátky byly těžké a šli jsme spíše "proti proudu, shánění certifikovaných surovin po celém světě bez závislosti na čínských dodavatelích bylo a je velmi náročné a finančně nákladné. Přesto věříme, že tato naše filozofie poskytování pouze nejlepších ingrediencí je tou správnou cestou. Tento úkol je náročný, ale naplňuje nás a věříme, že naše odhodlání nám pomáhá vytvářet skutečný rozdíl, který ocení i náš zákazník.

Jsme oddáni transparentnosti u našich produktů. U každého výrobku se snažíme uvádět jasně zdroj každé složky či látky. Dáváme přednost lokálním surovinám, patentovaným a důkladně ověřeným látkám. Spolupracujeme s menšími, ověřenými dodavateli, kteří disponují patřičnou certifikací. Tímto způsobem usilujeme o poskytování nejvyšší kvality a spolehlivosti ve všech našich produktech. Většina surovin v našich produktech je z Evropy, především pak z Velké Británie, Německa, Rakouska, Dánska, Norska, Islandu a dalších, ale také např. z Kanady, Japonska a Indie. Děkujeme, že jste s námi na této cestě pro kvalitu!

Nemáme své vlastní výrobní prostory a výrobní linky, jejich provoz a udržitelnost nejvyšších norem a standardů je velice finančně náročný, pro výrobu máme vybrané partnery, kteří tyto nejmodernější normy splňují a disponují těmi nejvyššími certifikacemi a hygienickými normami v oblasti výroby potravin. Díky této politice můžeme tyto finance vkládat do vývoje nových produktů s vysokou kvalitou a čistotou. 

Nemalé poděkování za realizaci tohoto projektu a za velký přínos patří odborníkům na nutriční péči z Kodaňské fakultní nemocnice zabývající se nevyvážeností, nerovností a eliminace dysbalancí v nutriční péči. Stejně tak velké díky patří odborníkům z Univerzity Karlovy v Praze za jejich nepostradatelný přínos v našem projektu a vývoji, jejich pomoc a odbornost sehrává klíčovou roli v našem úsilí poskytovat vysoce kvalitní doplňky stravy a jejich podpora je neocenitelná.

Proč DIAMANT a název GF nutrition?
Zhlédli jsme se v Diamantu, protože charakterizuje čistotu a tedy naše cíle u doplňků stravy. Diamanty jsou obvykle považovány za jeden z nejčistších přírodních produktů, pokud jde o jejich složení a strukturu, jejich čistota se měří podle absence nečistot a příměsí.
...a proč GF? K hodnocení kvality diamantů se používá tzv. "Grading Factors 4C" - tedy 1. Carat Weight (karátová hmotnost), 2. Clarity (čistota), 3. Color (barva) a 4. Cut (Tvar brusu a lesk). Grading Factors 4C (GF) jsou hodnotící faktory, které se používají k určení kvality a hodnoty diamantů :-)

Zpět do obchodu